استیکر نام ها

عکس نوشته ، عکس پروفایل ، تعبیر خواب ، طراحی اسم

هم خانواده رضا چیست؟

کلمه رضا در واقع یک اسم عربی می باشد در فرهنگ فارسی و عربی این اسم پسرانه رواج بسیاری دارد. معنی فارسی آن خشنود، خرسند، خوشدل، خرسندی است و مترادف آن کلماتی نظیر تراضی، خشنود، خوشحال، خوشدل، راضی، رضایت، قانع، قبول، مجاب، موافقت، همداستانی هستند.

این کلمه در فرهنگ نامه دهخدا این کلمه خشنود شدن معنی شده است و در فرهنگ معین به معنی خشنودی و صلاحدید است. این اسم در فرهنگ نامه عمید خشنودی و خوش دلی است.

برای اینکه بخواهیم هم خانواده کلمه رضا را پیدا کنیم باید کلماتی انتخاب شوند که ریشه اصلی رضا در آن ها وجود داشته باشد و در واقع از لحاظ ریشه یابی به کلمه اصلی نزدیک باشد. کلماتی از قبیل رضایت، مرتضی و رضی هم خانواده های مناسبی برای رضا هستند؛ که کلمه رضایت به معنی خشنودی، کلمه مرتضی که یک اسم می باشد به معنی پسندیده و برگزیده و کلمه رضی به معنی راضی و خشنود می باشد. که تمام کلمات هم خانواده از لحاظ معنایی تشابه نزدیکی به کلمه اصلی دارند.

بیشتر بخوانید :

هم خانواده نفوذ چیست؟

هم خانواده کلمه دقت چیست ؟

هم خانواده کلمه علاقه چیست؟

هم خانواده کلمه تحویل چیست؟

هم خانواده کلمه سقوط چیست؟

نظرات: (۰) کامنت خود را ثبت کنید و منتظر پاسخ باشید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی