آیا خودارضایی کردن دختر یا پسر باعث ضعیف شدن و سیاه شدن دور چشم میشه؟چکار کنیم تا اثرات خود ارضایی روی ضعیفی چشم دوباره برگده؟چند سالی است که خودارضایی میکنم و حس میکنم نمره چشم هام خیلی بالا رفته ایا این دو موضوع به همدیگه ربطی دارند در این باره دکتر حشمت پاسخ داده بودند که خودارضایی در دختران و پسران جوان بتدریج باعث کدر شدن و سیاهی و تاری دور چشم ها میشود و همچنین (جلق زدن) در طولانی مدت میتواند زیبایی چهره و خصوصا سفیدی حدقه ی چشم را از بین ببرد و شخص احساس میکند که روز به روز تارتر میبیند این عارضه در حدی میتواند پیشروی کند که منجر به کور شدن کامل چشم ها شود

سوال پرتکرار:اگر من خودارضایی را بصورت کامل کنار بذارم ممکنه دوباره چشم هایم دید قبلی را داشته باشه و ضعیفی چشمانم برطف بشه؟میخوام نمره ی چشمم که بر اثر خودارضایی کردن خیلی بالا رفته را دوباره به حالت قبل برگردونم باید چکار کنم

 اگر فردی بطور فزاینده اقدام به عمل خودارضایی نماید بطوریکه سبب ایجاد مشکل در زندگی روزمره، تحصیل، اشتغال به کار و رابطه با همسر شود، معتاد به خودارضایی محسوب می گردد.»

وی ادامه داد: « خودارضایی در تمامی فرهنگها، هم در مرد و هم در زن در تمامی سنین می تواند اتفاق بیفتد. هرگاه عمل خودارضایی سبب ایجاد اختلال در روند زندگی عادی مثل شغل، رابطه با خانواده و تحصیل شود، گفته می شود که فرد معتاد به خودارضایی است. در این افراد یک خواسته درونی آنها را بالاجبار بطرف خودارضایی می کشد.»


این جراح و متخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری افزود: « افرادی که دارای یک یا چند تا از علائمی مثل جستجوی موارد پورنوگرافی بطور فزاینده، احساس شرمساری از عمل خودارضایی، ایجاد مشکل در رابطه با همسر بعلت خودارضایی، داشتن مشکل در بدست آوردن برانگیختگی جنسی، ایجاد مشکل در شغل و تحصیل و خودارضایی در مکان های نامناسب مثل دفتر کار، ماشین و مکان های عمومی هستند، باید از نظر اعتیاد به خود ارضائی بررسی شوند.»

وی در پاسخ به اینکه آیا اعتیاد به خودارضایی محدوده سنی خاصی دارد، گفت:« خیر. خودارضایی معمولا در اکثر موارد جهت ارضاء غرایض جنسی است. غریضه جنسی یکی از قوی ترین غرایض در نهاد بشر است و در مواردی که فرد نمی تواند نیازهای جنسی خود را از طریق رابطه جنسی طبیعی برطرف کند، روی به خودارضایی می آورد و در اکثر موارد پس از ازدواج دیگر خودارضایی ادامه پیدا نمی کند.»
وی درباره خودارضایی در کودکان و احتمال اعتیاد به آن گفت:« خودارضایی حتی در کودکان قبل از سن مدرسه نیز وجود دارد. خودارضایی گهگاه در کودکان بدلیل کنجکاوی است ولی اگر تداوم پیدا کند حالت مرضی بخود می گیرد. گاه علت خود ارضائی در کودکان ریشه روانی دارد، مثلا اگر موضوعی کودک را آزار دهد ممکن است روی به خودارضایی بیاورد. »

دکتر صفری نژاد افزود:« وقتی یک کودک شروع به خودارضایی مداوم کرد بعید است که این عمل را در آینده متوقف نماید.»

خودارضایی

میتوانید تمام سوالات خود را در زمینه خودارضایی و ارتباط آن با ضعیفی چشم ها و یا راه هایی برای بازگشتن اثرات مخرب آن روی بدن و چشم در قسمت نظرات سایت درج کنید تا دکتر رجبی بزودی به آن ها پاسخ دهد

توجه:از درج نظر بصورت خصوصی خودداری کنید فقط سوالاتی پاسخ داده میشود که بصورت عمومی درج شده باشند